Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

- Ponadnarodowa mobilność uczniów - Liceum od kuchni.

 

 

 

Odkrywamy „Liceum od kuchni” w Grecji! I LO w Łasku realizuje projekt ponadnarodowej mobilności uczniów

W związku z otrzymaniem pozytywnej decyzji o finansowaniu projektu „Liceum od kuchni” zachęcamy do zapoznania się z jego szczegółami.
Dla uczniów szkoły przedsięwzięcie to możliwość odbycia bezpłatnego wyjazdu edukacyjnego w Grecji!

Założenia mobilności ponadnarodowej uczniów

Projekty ponadnarodowej mobilności uczniów opierają się na współpracy między szkołami z różnych krajów członkowskich Unii Europejskiej. W naszym przypadku szkołą partnerską jest 4th General Lyceum of Katerini. W ciągu 2-tygodniowego wyjazdu edukacyjnego młodzież z LO w Łasku będzie uczęszczać na zajęcia w placówce przyjmującej, gdzie razem z uczniami z Grecji będzie pracować nad rezultatami materialnymi projektu. Oprócz zajęć merytorycznych w mobilności przewidziano także starannie zaplanowany program kulturowy, dzięki któremu uczestnicy poznają najciekawsze atrakcje Riwiery Olimpijskiej, wizytacje i zajęcia terenowe, czas wolny przeznaczony m.in. na animacje.

Całość projektu „Liceum od kuchni” to nie tylko mobilność ponadnarodowa, ale również współpraca placówek na poziomie instytucjonalnym, dzięki czemu inicjatywa przyczyni się do zwiększania kompetencji, potencjału, włączania innowacji i podniesienia skali działań międzynarodowych w I LO.

Tematyka mobilności i cele projektu

W ramach mobilności uczniowie opracują blog kulinarny z wiodącym językiem angielskim, który będzie powszechnie dostępny w sieci internet. Uczestnicy poznają m.in. kreatory stron www, narzędzia graficzne, zasady projektowania witryn czy opracowywania treści na potrzeby publikacji cyfrowych. W warstwie zawartości merytorycznej zwiększą swoją wiedzę na temat roli kulinariów i produktów regionalnych w promocji regionów i rozwoju turystyki, a także zapoznają się z tradycjami gastronomicznymi Grecji i Polski. Nad poprawnością i wysoką jakością efektów czuwać będą mentorzy, pod których czujnym okiem młodzież będzie zwiększać kompetencje, poznawać nowe programy i profesjonalne narzędzia. Oprócz strony internetowej – bloga w ramach mobilności powstanie również broszura oraz witryna projektowa.

Taka tematyka i organizacja mobilności sprzyjać będą realizacji celów projektu w odniesieniu do uczniów na wysokim poziomie. Dzięki projektowi zwiększony zostanie poziom wybranych kompetencji kluczowych uczniów, a także ich praktyczne umiejętności, w tym w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi cyfrowych oraz prowadzenia efektywnej komunikacji czy działania w metodzie projektowej. Zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, a uczestnicy będą pracować w międzynarodowych zespołach, co wpłynie dodatnio na poziom wielojęzyczności. Kulinarny temat w powiązaniu z kontekstami rozwoju regionalnego, promocji tradycyjnych produktów, turystyki, historii i kultury będzie wymagał od uczniów zwiększania i aktywizowania wiedzy z przedmiotów ogólnych podstawy programowej – także w praktyce, dzięki programowi kulturowemu i zajęciom terenowym.

Finansowanie

Inicjatywa „Liceum od kuchni” prowadzona jest w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, IV Oś Priorytetowa Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.2. Programy mobilności ponadnarodowej. Wartość otrzymanego finansowania to 161 989,00 pln.

Rekrutacja

W mobilności wezmą udział uczniowie naszej szkoły oraz wybrani przedstawiciele kadry pedagogicznej. Młodzież do udziału w projekcie zostanie zakwalifikowana na podstawie rekrutacji. W najbliższym czasie na stronie szkoły udostępnimy dokumentację rekrutacyjną, wraz ze szczegółowym opisem procedury. Zachęcamy do spróbowania swoich szans!

 

- więcej informacji w załącznikach

Data dodania: 2021-08-31 15:28:47
Data edycji: 2022-06-27 13:44:27
Ilość wyświetleń: 2460

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej