Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Światowy Dzień Języka Angielskiego

Światowy Dzień Języka Angielskiego
Dla uczczenia historii i bogactwa kultury anglojęzycznej Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na dzień 23 kwietnia, uznawany za datę narodzin oraz śmierci Williama Shakespeare'a.
 
Język angielski jest językiem, którym mówi najwięcej ludzi na świecie - według najnowszych spisów komunikatywnie posługuje się nim od 1,2 do 2 miliardów osób.
 
Znajomość angielskiego jest jednym z podstawowych wymogów przy poszukiwaniu pracy, a także przy jakichkolwiek wizytach za granicą. Z tego powodu mówi się, że jest to lingua franca, nowoczesna łacina - dzięki swojemu rozpowszechnieniu, angielski stał się językiem uniwersalnym i międzynarodowym.
 
W ramach obchodów tego dnia młodzież naszego liceum przygotowała własne prezentacje, wzięła udział w licznych zabawach językowych oraz quizach. Jednym z nich był konkurs wiedzy o Królowej Elżbiecie II, która w tym roku świętowała swoje 95 urodziny. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie czytali fragmenty wybranych dzieł Szekspira oraz dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi nauki języka angielskiego. 
 
Magdalena Uzarczyk

 

Data dodania: 2021-04-25 20:38:13
Data edycji: 2021-04-25 20:44:35
Ilość wyświetleń: 99

Sukcesy

Każdy rok szkolny przyniósł Nam wiele sukcesów, każdy z nich był dla Nas ważny!
Więcej informacji

Media

Polecamy naszą stronę na fb
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook