Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Europejski Dzień Języków – European Day of Languages

Europejski Dzień Języków – European Day of Languages

Europejski Dzień Języków – European Day of Languages– to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.  Z okazji tego święta organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, młodzieży, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.

 

W naszym liceum obchodziliśmy to święto przez cały tydzień. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie brali udział w interaktywnych grach językowych (quizlet), rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle językowe. Uczestniczyli również w zabawach z fiszkami, przygotowywali plakaty oraz prezentacje multimedialne.

 

Częścią tego tygodnia był również Międzynarodowy Dzień Tłumacza, podczas którego uczniowie dokonywali przekładu wybranych fragmentów omawianych utworów ( patrz MDT).

 

Odbył się również konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym wzięło udział 25 uczniów wszystkich klas naszego liceum. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 10 pytań z zakresu historii i kultury Zjednoczonego Królestwa. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Wiktoria Dobrzańska kl.2C oraz Marcel Biskupski kl.3c. Serdecznie gratulujemy!

 

Europejski Dzień języków obcych to święto, które ma zachęcić do nauki języków, a przede wszystkim zwracić uwagę na zalety różnorodności językowej. Uczenie się języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie ta nauka stwarza.

 

Magdalena Uzarczyk

Data dodania: 2020-10-11 16:24:14
Data edycji: 2021-03-19 16:24:50
Ilość wyświetleń: 51

Sukcesy

Każdy rok szkolny przyniósł Nam wiele sukcesów, każdy z nich był dla Nas ważny!
Więcej informacji

Media

Polecamy naszą stronę na fb
Więcej informacji

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Facebook