Wycieczka edukacyjna

W dniach 20 i 21 maja 2013 r. uczniowie klasy IB o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym z opiekunami Marcinem Brachą i Małgorzatą Trybuchowską uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Raciborza w ramach projektu EDUSCIENCE.

Zdjęcia w galerii

 

Więcej…
 
Kolejny krok do kariery...

Dnia 18 maja 2013 r. uczeń klasy II a I LO im. T.Kościuszki w Łasku wziął udział w prezentacji dyplomowych miniatur choreograficznych studentów III roku specjalności tancerz-choreograf, pracujących pod opieką dr Alexandra Azarkevitch’a. Tańczył w spektaklu pod tytułem „Inni” przygotowanym przez absolwentkę tego kierunku Katarzynę Olszewską. Po prezentacji tego spektaklu dr Alexander Azarkevitch zaproponował Mateuszowi, aby już w trzeciej klasie liceum rozpoczął studia na Akademii Humanistyczni- Ekonomicznej w Łodzi na wydziale artystycznym. Mateusz otrzymał też kilka propozycji pracy z teatrów polskich oraz niemieckich.

Mateusz Sobczak od najmłodszych lat interesuje się tańcem, który obecnie stanowi jego pasję. Systematycznie realizuje swoje marzenia, pragnie dorównać kunsztem artystycznym wybitnym tancerzom. Owocem jego ciężkiej pracy są wygrywane konkursy taneczne na szczeblach ogólnopolskim i międzynarodowym oraz udział w licznych festiwalach tanecznych.

Cieszymy się, jako społeczność szkolna z osiągnięć Mateusza i życzymy jemu dalszych sukcesów.

 
II Międzypowiatowy Konkurs z Fizyki

19 kwietnia 2013 r. w naszym Liceum odbył się II Międzypowiatowy Konkurs z Fizyki, w którym wzięło udział 32 uczniów gimnazjów. Oto laureaci:

- w kategorii klas II: I miejsce zajął Konrad Kaczorowski z PG nr 3 w Łasku, przygotowywał go pan Henryk Bzowski,

II miejsce zajęły: Katarzyna Krysiak z PG w Widawie, przygotowywał ją pan Marek Wójcik

i Klaudia Kita z PG w Widawie, przygotowywała ją pani Małgorzata Butniak,

III miejsce zajął Hubert Świerczewski z PG nr 2 w Łasku, przygotowywała go pani Małgorzata Woźniak;

- w kategorii klas III: I miejsce wywalczył Leszek Kaczmarek z PG nr 3 w Łasku, pracował pod opieką pani Wioletty Rapty,

II miejsce zajął Adrian Marciniak z PG w Chociwiu, przygotowywała go pani Małgorzata Butniak,

III miejsce zajął Konrad Pelc z PG nr 3 w Łasku, jego również przygotowywała pani Wioletta Rapta.

GRATULUJEMY UCZNIOM I ICH OPIEKUNOM!!!! Zapraszamy za rok.

Bardzo dziękujemy organizatorom: pani Joannie Kowalczuk, nauczycielowi I LO w Łasku oraz Pracowni "Asymptota", którą reprezentowali pani Czesława Knul i pan Andrzej Fita. W imieniu uczestników i organizatorów podziękowania kierujemy również do pani Jadwigi Kurkowskiej naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Łasku, która znalazła czas, aby się z nami spotkać i pogratulować zwycięzcom.

 
Nasze sukcesy ekonomiczno-geograficzne

W pierwszym etapie Olimpiady Przedsiębiorczości zorganizowanej przez
Politechnikę Częstochowską wzięło udział ponad 1500 uczestników. Do
półfinału zostało zakwalifikowanych 402 uczniów. Z naszej szkoły
zakwalifikowali się: Katarzyna Jakóbczak (2D) i Konrad Piąstka (2D).
Do finału weszło 55 uczestników, wśród których był Konrad, który
ostatecznie uplasował się na 13. miejscu.

W XIV edycji Konkursu "Województwo w sercu Polski" zorganizowanego
przez Zakład Turyzmu Wydziału Geografii Uniwersytetu Łódzkiego wzięło
udział 93 uczniów szkół średnich - zwycięzców eliminacji szkolnych.
Rafał Tyluś (3A) został finalistą konkursu i zajął 8. miejsce.

Gratulujemy!!!!

M.Trybuchowska

 
Wizyta uczniów Liceum w Fundacji ,, Bernardyn”

Wizyta uczniów Liceum w Fundacji ,, Bernardyn”

Czy widzieliście naraz w jednym miejscu   trzydzieści bernardynów? My widziałyśmy. Delegacja  naszego Liceum – Katarzyna Tomczyk, Marta Jędrysiak, Magdalena Zawadzka, Marlena Mielczarek  pod opieką p. Doroty Kmiecik  miała możliwość gościć w siedzibie Fundacji Zwierząt Skrzywdzonych ,, Bernardyn” w Anielinie koło Łasku. Zawiozłyśmy tam  dary zebrane przez  uczniów różnych klas, m.in. worki z karmą suchą, puszki, koce.  ,, Bernardyn” w Anielinie to miejsce niezwykłe. Trafiają tu  okaleczone, chore, zagłodzone zwierzęta, głównie bernardyny. Otoczone troskliwą opieką  wracają do zdrowia, uczą się od nowa ufać człowiekowi lub, jeśli to niemożliwe,  przynajmniej znajdują bezpieczne schronienie na koniec swego psiego żywota. Kiedy wchodzi się na teren, gdzie mieści się Fundacja,  doznaje się niesamowitych odczuć - zostaje się otoczonym przez gromadę wielkich  puszystych psów merdających ogonami  spragnionych pieszczot, podsuwających swoje potężne karki do głaskania. Brakuje rąk, żeby wszystkie dotknąć, a  chciałoby się choć trochę wynagrodzić im krzywdy, których doznały od ludzi. Piękne potężne zwierzęta- niewidome, poparzone,  pokrzywione od uderzeń. Nie można tego zapomnieć. Wszystkie byłyśmy zgodne. Zbieranie darów dla

,, Bernardyna” będziemy ponawiać. Dziękujemy  wszystkim Koleżankom i Kolegom, którzy okazali serce i prosimy o  dalszą pomoc.

 
II miejsce - dziękuje wam bardzo

"Bardzo chciałbym podziękować wszystkim, którzy zagłosowali na moje zdjęcie w konkursie fotograficznym, oraz udostępniali ankietę innym. W życiu bym nie przypuszczał, że zdobędę imponujące 250 głosów;) To dzięki Wam kochani udało mi się zdobyć drugie miejsce. Jestem Wam niezmiernie wdzięczny;) Jeszcze raz wieeelkie dzięki.

p.s. kto chętny na jakąś sesję proszę o kontakt:)

Paweł Grzegorzewski"

Pozdrawiam serdecznie

 
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

NIE MA PRZYSZŁOŚCI BEZ PRZESZŁOŚCI....

 
Porozumienie z Wydziałem Socjologiczno - Ekonomicznym UŁ

W dniu 5.02.2013 r. nasza szkoła zawarła porozumienie z Wydziałem Socjologiczno - Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego, które obejmowało będzie objęcie przez Wydział patronatem niektórych klas I LO. Miło nam było gościć naszą absolwentkę prodziekana tego Wydziału panią profesor Jolantę Grotowską - Leder . Mamy nadzieję, że będzie to owocna współpraca.

 
Projekt Ministerstwa Sprawiedliwości

Nasze Liceum zostało zakwalifikowane do udziału w projekcie "Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu" realizowanemu przez Ministerstwo Sprawiedliwości. W ramach programu zostaną zorganizowane zajęcia edukacyjne dla 30 naszych uczniów, poświęcone problematyce funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości i poprowadzone przez pracowników Ministerstwa.

 
Nasi w półfinale

Katarzyna Jakóbczak (2D) oraz Konrad Piąstka (2D) zakwalifikowali się do półfinału I Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania, który odbędzie się 1 marca w Częstochowie.
Na 408 zakwalifikowanych z całej Polski uczestników Konrad zajął 33. miejsce.
Katarzynie i Konradowi gratulujemy i życzymy powodzenia.

 
Spotkanie z Anną Golędzinowską

,, Bycie cool to mieć odwagę powiedzieć  : Nie”  taką dedykację wpisała na swojej autobiografii  Anna Golędzinowska  uczniom I Liceum. Spotkanie z nią odbyło się w naszej szkole 10 grudnia i poruszyło całą licealną  społeczność  i  uczestniczących w nim uczniów innych szkół ponadgimnazjalnych Łasku.

Autorka ,, Ocalonej z piekła” przybyła do Łasku na zaproszenie księdza G. Kołodzieja , aby złożyć świadectwo swojej wiary w czasie odbywających się  rekolekcji adwentowych.

Anna Golędzinowska to światowej sławy modelka i gwiazda włoskiej telewizji, która  zrezygnowała z życia celebrytki ,  zamieszkała we wspólnocie maryjnej w Medjugorie, gdzie odnalazła, jak sama mówi, ,, swoje miejsce i wielką miłość”.  W czasie spotkania w Liceum Ania Golędzinowska opowiadała młodzieży o swoim  pełnym   dramatycznych wydarzeń życiu.  Po stracie ojca  wychowywała się praktycznie sama na ulicach Warszawy. Kradzieże, narkotyki to była jej codzienność. Propozycja  agencji modelek wyjazdu do Włoch miała być wybawieniem, a przyniosła upokorzenie i tragedię – Ania stała się niewolnicą organizacji handlującej kobietami. Po brawurowej ucieczce udało jej się w końcu dostać do prawdziwej agencji mody, zrobiła karierę, spełniła swoje marzenia, była bogata i uwielbiana. Ale  w tym świecie  blichtru – alkoholu, narkotyków, przypadkowego seksu nie była szczęśliwa. W czasie pobytu w Medjugorie przeżyła nawrócenie. Zamieszkała tam na dłużej. Dzisiaj pojawia się na różnych spotkaniach, aby swoją historią przestrzegać przed  pokusami współczesnego świata.

 


Strona 33 z 34
free pokerfree poker

najnowsza galeria

Co oferuje I LO? - kliknij

Panteon LO

Damian M. - kliknij!

LICZNIK ODWIEDZIN

Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej/e-mailowej zgody właścicieli serwisu jest zabronione..