PANTEON I LO

Prof. dr hab. Zbigniew Kłos – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Jest profesorem w Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie. Współtworzył ten instytut i związany jest z nim od 1977r, pełniąc funkcję 
Dyrektora Centrum Badań Kosmicznych PAN przez 16 lat (do marca 2006). 
http://www.polskawkosmosie.org/o-konferencji/prelegenci/59-prof-zbigniew-klos
***
Prof. Marian Cieślarczyk – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Kierownik Zakładu Kultury Bezpieczeństwa i Metodologii w Instytucie Nauk Społecznych i Bezpieczeństwa Wydziału Humanistycznego UPH w Siedlcach.
***
Prof. Wiesław Przybylski – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Prof. dr hab. inż. n. rolniczych
***
Prof. dr hab. Marek Koter – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.
Prof. dr hab. Marek Koter Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego
http://www.uni.lodz.pl
***
Prof. Jan Błęcki – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.
Profesor w Centrum Badań Kosmicznych PAN.
https://www.youtube.com/watch?v=26D_kSx5B2k
***
Prof. Bogumił Łaszkiewicz – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.
Polski chemik, naukowiec, profesor nauk technicznych, wykładowca akademicki, autor licznych publikacji i patentów. Członek towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Chemicznego, International Textile Institute, Union of Pure and Applied Chemistry. Członek Rad Naukowych Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu oraz Instytutu Technik i Technologii Dziewiarskich w Łodzi.
https://pl.wikipedia.org
***
Prof. dr hab. Kazimierz Badziak – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Polski historyk, profesor nauk humanistycznych, związany z Instytutem Historii Uniwersytetu Łódzkiego.
http://historia.uni.lodz.pl/index.php/prof-dr-hab-kazimierz-badziak
***
Prof. Emilia Andrzejewska-Golec – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.
***
By Fryta73 - https://www.flickr.com/photos/96799800@N07/23076227481/in/dateposted-public/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45050187
Grażyna Błęcka-Kolska – absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Polska aktorka teatralna i filmowa.Po skończeniu szkoły aktorskiej występowała w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. W 1984 zadebiutowała na ekranie rolą narzeczonej Urbanka w miniserialu Rozalka Olaboga. Popularność przyniosła jej rola Katarzyny Solskiej w komediach filmowych: Kogel-mogel (1988) i Galimatias, czyli kogel-mogel II (1989) Romana Załuskiego. Występowała także w Teatrze Telewizji (m.in. w sztuce Wyrok na Franciszka Kłosa Andrzeja Wajdy). W 1994 roku za rolę w Cudownym miejscu zdobyła nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za rolę w Jasminum odebrała Złotą Podkowę na festiwalu Wakacyjne Kadry w 2006. W 2018 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Grażyna_Błęcka-Kolska
https://www.filmweb.pl/person/Grażyna+Błęcka+Kolska-3187
***
Tomasz Walkiewicz – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. Podróżnik.
http://facebook.com/tomek.walkiewicz
https://www.youtube.com/watch?v=fDorwHa7x1Y
***
Rafał Jutrznia – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku wziął udział i zwyciężył w II edycji Konkursu im. W. Słodkowskiego na najlepszą realizację dziennikarską. Konkurs zorganizowała Łódzka Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna oraz Urząd Miejski w Łodzi. 13 czerwca 2018 roku odbyła się gala wręczenia nagród najlepszym uczestnikom konkursu w studiu filmowym Arterion.
Rafał, którego pasją od dawna było dziennikarstwo, zajął pierwsze miejsce w kategorii: „Realizacja audiowizualna”. Jego praca konkursowa: ”Głos młodzieży” przekrojowo ukazywała zainteresowania oraz pasje młodych ludzi z naszej szkoły, prezentowała także ich poglądy na temat aktualnych problemów nurtujących młodzież, ale także odnosiła się do zagadnień społeczno-politycznych. Komisja konkursowa doceniła „wyjście poza szkolne tematy” oraz „wszędobylskość” relacji Rafała. Rafał działał również w grupie teatralnej „Pospolite Ruszenie” przy Łaskim Domu Kultury. 
https://lodz.tvp.pl/final-ii-edycji-konkursu-dziennikarskiego-im-w-slodkowskiego
***
Michał Byczyński – absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku. W roku szkolnym 2015/2016 otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Uczestniczył w wielu olimpiadach, konkursach przedmiotowych, natomiast w roku szkolnym 2014/2015, uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole.
W wolnym czasie rozwija swoje pasje i zainteresowania w zakresie muzyki oraz literatury.
Z wyróżnieniem ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu oraz gitary klasycznej,  
Działał w grupie teatralnej „Pospolite Ruszenie” przy Łaskim Domu Kultury.
***
Angelika Szczepańska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.
Wicemistrzyni Świata w Low Kick
https://www.facebook.com/angelika.szczepanska.1   
https://www.facebook.com/proyama/
***