Finał Regionalny konkursu ŻOŁNIERZE WYKLĘCI OBUDŹCIE POLSKĘ!

Uczniowie szkół średnich z powiatów: łaskiego, pabianickiego i zgierskiego przystąpili do konkursu o Żołnierzach Niezłomnych, których gościliśmy 14.09.2020 w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.

To już VII edycja trzyetapowego konkursu wojewódzkiego, zorganizowanego przez Posła na Sejm RP Piotra Polaka, Senatora RP Macieja Łuczaka i Radną Sejmiku Województwa Łódzkiego Dorotę Więckowską,

Ten finał regionalny konkursu, był zaplanowany na marzec 2020, ale z powodu pandemii musiał zostać odłożony. Z tej też przyczyny do dalszych rozgrywek nie przystąpiło ponad dziesięciu absolwentów z tych szkół.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łasku – laureaci etapów szkolnych – przystąpili do testu wiedzy, rozwiązując 40 pytań testowych. Spośród nich wyłonionych zostało siedmioro najlepszych, którzy zakwalifikowani zostali do Finału Wojewódzkiego w Łodzi. Miło nam poinformować, że naszą szkołę w finale konkursu reprezentować będzie Natalia Głowinkowska z klasy IIAp.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.