Europejski Dzień Języków – European Day of Languages

Europejski Dzień Języków – European Day of Languages– to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.  Z okazji tego święta organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci, młodzieży, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.

W naszym liceum obchodziliśmy to święto przez cały tydzień. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie brali udział w interaktywnych grach językowych (quizlet), rozwiązywali krzyżówki, układali puzzle językowe. Uczestniczyli również w zabawach z fiszkami, przygotowywali plakaty oraz prezentacje multimedialne.

Częścią tego tygodnia był również Międzynarodowy Dzień Tłumacza, podczas którego uczniowie dokonywali przekładu wybranych fragmentów omawianych utworów ( patrz MDT).

Odbył się również konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym wzięło udział 25 uczniów wszystkich klas naszego liceum. Zadaniem uczniów było udzielenie odpowiedzi na 10 pytań z zakresu historii i kultury Zjednoczonego Królestwa. Pierwsze miejsce ex aequo zajęli Wiktoria Dobrzańska kl.2C oraz Marcel Biskupski kl.3c. Serdecznie gratulujemy!

Europejski Dzień języków obcych to święto, które ma zachęcić do nauki języków, a przede wszystkim zwracić uwagę na zalety różnorodności językowej. Uczenie się języków daje wymierne korzyści zarówno ludziom młodym, jak i starszym – nigdy nie jest za późno, aby uczyć się języków i korzystać z możliwości, jakie ta nauka stwarza.

Magdalena Uzarczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.