Dyktando Zimowe

Portal www.dyktanda.pl pragnie prosić o wsparcie i zaprasza do udziału w Dyktandzie Zimowym – organizowanym na przełomie grudnia i stycznia, podczas świątecznej i zimowej przerwy w szkołach. Z góry serdecznie dziękujemy za przekazanie na Państwa witrynach internetowych i/lub na profilach w social media (np. na Facebooku) przedstawionej poniżej informacji:

Czym można zająć się w domowym zaciszu w czasie nadchodzących ferii? Proponujemy wykazać się znajomością ortografii i oddać się rywalizacji o nagrody! Do ciekawej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zaprasza serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom oraz dorosłym, rozrywki połączonej z utrwalaniem zdobytej w szkole wiedzy na temat ortografii. Do tego dołączono pierwiastek rywalizacji o liczne nagrody. 

Dyktando Zimowe rozpocznie się wraz ze startem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do niedzieli 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w portalu będą sukcesywnie pojawiać się kolejne dyktanda konkursowe. W sumie przewidziano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Oceniana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas spędzony na rozwiązaniu dyktanda – im szybciej (a przy tym poprawnie), tym lepiej.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wyłoni zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż dwudziestu uczestników! Osoby, które uplasują się na podium będą mogli wybrać zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za uplasowanie się na miejscach 4-6 będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy znajdą się na miejscach 7-20, dostaną książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby nikt nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: u/ó, h/ch/ rz/ż. Popularność serwisu jednoznacznie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i nastolatkowie oraz dorośli.

Konkurs odbywa się wyłącznie online, a udział jest bezpłatny. Zapraszamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do uczestniczenia we wspólnej zabawie w ramach Dyktanda Zimowego.

Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

Powodzenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.