Artystyczne
II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
piątek, 17 listopada 2017 19:42

17 listopada 2017r. odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

Pod opieką mgr inż. Elżbiety Komorek, wzięły w nim udział uczennice naszego Liceum.

Utwór "Tchnienie wolności" wykonała Jagoda Kaczmarek - zajęła I miejsce !!!

Wykonanie utworu "Marsz Polonia" zapewnił Agnieszce Bednarek II miejsce!

Gratulujemy! :)

 


 
62. Ogólnopolskie Konkurs Recytatorski
wtorek, 04 kwietnia 2017 19:01

30 marca 2017 roku w Sieradzkim Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Udział w nich wzięło ponad dwadzieścia osób z regionu sieradzkiego, w tym jeden reprezentant powiatu łaskiego,
uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łasku - Rafał Jutrznia, który wcześniej wygrał eliminacje powiatowe.
Reprezentanci siedmiu powiatów (łaskiego, sieradzkiego, zduńskowolskiego, wieluńskiego, poddębickiego i wieruszowskiego)
walczyli o przejście do etapu wojewódzkiego.

Kategoria, w której startował uczeń to „turniej recytatorski”. Rafał recytował wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy” oraz felieton
„Słów kilka o dzisiejszej muzyce”. Dzięki fenomenalnemu wykonaniu otrzymał kwalifikację do następnego etapu, który odbędzie się
na początku maja w Łódzkim Domu Kultury.

„Poziom był naprawdę wysoki, więc do samego końca nie było wiadomo kto przejdzie dalej.
Moje nazwisko zostało wywołane pod koniec wręczania nagród, gdy byłem już niemal pewny, że moja przygoda z konkursem dobiegła końca.
Poezja, recytacja i scena to pojęcia, które są obecne w moim życiu od dawna, więc jestem niezmiernie wdzięczny za to jak daleko
udało mi się dojść”  - mówi Rafał.

Więcej…
 
I Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
czwartek, 17 listopada 2016 12:51

16.11.2016r odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod patronatem Starosty Powiatu Łaskiego
oraz Dowódcy 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Miał on miejsce w Zespole Szkół Ogrodniczych w Ostrowie. Udział wzięli zarówno uczniowie Gimnazjum jak i Liceum z sześciu szkół naszego powiatu. Zaprezentowali się soliści, a także duety i zespoły.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Julia Wojtaszek, uczennica klasy Ic, której opiekunem była Pani Wicedyrektor Elżbieta Komorek.

Julia wyśpiewała 1 miejsce
wykonując dwie piosenki pt.: Śpiewka 1920- Nataszy Urbańskiej, Miasto – Anny Iwanek

Więcej…
 
Absolwent I Liceum w Łasku zdobywa sukcesy w świecie mody
środa, 27 maja 2015 09:24

Niezwykła przyjemność spotkała nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku. Zostali zaproszeni przez swojego  absolwenta Kamila Owczarka, projektanta mody,  na pokaz jego kolekcji.

Kamil Owczarek wspólnie z Michałem Gilbertem Lachem  od 6 lat tworzą firmę Bohoboco, nowoczesny koncept modowy. Wiedza, talent, wrażliwość estetyczna młodych twórców spotykają się z uznaniem szerokiego grona odbiorców. Ich propozycje modowe cechuje balans formy, funkcjonalność, wygoda, klasa. W interpretacji młodych projektantów kobieta XXI wieku łączy ponadczasową elegancję z nowoczesnym stylem życia dyktowanym przez metropolie.

Pokaz  marki Bohoboco odbył się w sali EXPO XXI  18 maja 2015 r. Impreza przyciągnęła celebrytów     i specjalistów z branży modowej, ceniących minimalizm i kobiecość sylwetek prezentowanych przez projektantów.  Wśród gości znaleźli się  M. Żebrowski z żoną, T. Arciuch i B. Kasprzykowski, J. Racewicz, J. Kulig, O. Moro, J. Moro, K. Halejcio, K. Glinka, E. Herbuś, K. Herman, A. Kręglicka, T. Jacyków i wielu innych. Pokaz marki Bohoboco zachwycał nie tylko wyjątkowymi kreacjami, ale także oprawą – geometryczną scenografią  i  muzyką .

Zaproszenie przez Kamila Owczarka  pedagogów, a szczególnie wychowawczyni p. Urszuli Morzyńskiej-Kalmuk,  na pokaz wspaniałej kolekcji  jest z pewnością  formą podziękowania za lata nauki, ale świadczy również o tym, że absolwenci Liceum mają potrzebę dzielenia się swymi sukcesami z  nauczycielami. Życzymy Kamilowi i Gilbertowi   spełnienia marzeń.


 
Sukces taneczny naszego absolwenta Mateusza Sobczaka
czwartek, 23 października 2014 14:55

 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego  obejrzeli wspaniałe widowisko baletowe Human Production, czyli jak stworzyć człowieka idealnego. Spektakl  taneczny w reżyserii Agnieszki Cygan został przygotowany w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi . Niektórzy obejrzeli go na deskach Teatru Nowego w Łodzi, a większość w ŁDK, gdzie zespół taneczny wystąpił gościnnie 22.10. 2014 r. Rolę główną w sztuce grał Mateusz Sobczak, tegoroczny absolwent naszego Liceum, świetnie zapowiadający się tancerz.

Human Production to opowieść o poszukiwaniu człowieka idealnego. Akcja przedstawienia toczy się w fabryce manekinów, w której przekształca się skrzywdzonych ludzi w ideały. Doktor Lok będący głównym bohaterem bada, poszukuje i produkuje stwory bez skazy. Beztwarzowe  manekiny  przenoszą widza w przerażającą przestrzeń. Sztuka niesie ze sobą wiele znaczeń,  odwołań, skojarzeń. Skłania do refleksji, jakimi jesteśmy ludźmi, czy jesteśmy zdolni do walki o prawo do wolności , do stanowienia o sobie.

Połączenie muzyki klasycznej i dubstep’u wprowadza do spektaklu niezwykle groteskową atmosferę.

Przedstawienie zrobiło na licealistach duże wrażenie, a rozmowom o  zdolnościach tanecznych kolegi Mateusza nie było końca…

 
Kolejny krok do kariery...
poniedziałek, 20 maja 2013 17:08

Dnia 18 maja 2013 r. uczeń klasy II a I LO im. T.Kościuszki w Łasku wziął udział w prezentacji dyplomowych miniatur choreograficznych studentów III roku specjalności tancerz-choreograf, pracujących pod opieką dr Alexandra Azarkevitch’a. Tańczył w spektaklu pod tytułem „Inni” przygotowanym przez absolwentkę tego kierunku Katarzynę Olszewską. Po prezentacji tego spektaklu dr Alexander Azarkevitch zaproponował Mateuszowi, aby już w trzeciej klasie liceum rozpoczął studia na Akademii Humanistyczni- Ekonomicznej w Łodzi na wydziale artystycznym. Mateusz otrzymał też kilka propozycji pracy z teatrów polskich oraz niemieckich.

Mateusz Sobczak od najmłodszych lat interesuje się tańcem, który obecnie stanowi jego pasję. Systematycznie realizuje swoje marzenia, pragnie dorównać kunsztem artystycznym wybitnym tancerzom. Owocem jego ciężkiej pracy są wygrywane konkursy taneczne na szczeblach ogólnopolskim i międzynarodowym oraz udział w licznych festiwalach tanecznych.

Cieszymy się, jako społeczność szkolna z osiągnięć Mateusza i życzymy jemu dalszych sukcesów.

 


free pokerfree poker

najnowsza galeria

Co oferuje I LO? - kliknij

Panteon LO

Damian M. - kliknij!

LICZNIK ODWIEDZIN

Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej/e-mailowej zgody właścicieli serwisu jest zabronione..