Dlaczego I LO?

środa, 19 lutego 2014 12:55

1. Stuprocentowa zdawalność matur

Od lat wszyscy uczniowie klas trzecich kończą z powodzeniem trzyletnią edukację w naszym Liceum, a następnie wszyscy przystępują do egzaminu maturalnego.

Zdawalność egzaminu w ostatnich latach wynosiła:

- rok 2008 / 09, przystąpiło 154, zdało 151 - 98,1%

- rok 2009 / 10, przystąpiło 150, zdało 150 - 100%

- rok 2010 / 11, przystąpiło 154, zdało 153 - 99,4%

- rok 2011 / 12, przystąpiło 137, zdało 136 - 99,3%

- rok 2012 / 13, przystąpiło 166, zdało 164 - 98,8%

 

 

 

 

 

 

2.Wysokie wyniki matur

{gallery}wyniki{/gallery}

 

3. Niepowtarzalna atmosfera na przerwach.

U nas nigdy się nie będziesz nudzić!!! Na każdej przerwie działa radiowęzeł. Najlepsza muzyka i szalone hity różnych dekad. Organizujemy różne uroczystości, np. Jasełkowe Show, w którym klasy prześcigają się, prezentując swoje talenty. Niektóre popołudnia uatrakcyjniają koncerty. W tym roku na jednym z nich gościł ksiądz - raper Jakub Bartczak oraz zespół ,,Rap Station Crew’’.

Na przerwach często organizujemy kawiarenki, można wtedy skosztować rozmaitych pyszności (bywają ciasta, świeże soki, gorąca czekolada - dla każdego coś smacznego!).

Te wszystkie atrakcje zawdzięczmy Dyrekcji szkoły oraz prężnie działającemu Samorządowi.

Kształtując teraźniejszość liceum, nie zapominamy o tradycji naszej szkoły, która jest już 100-letnia, dlatego też świętujemy Dzień Naszego Patrona. Pomagamy organizować Spotkania Absolwentów, a dzięki rozmowom z byłymi uczniami naszej "Alma Mater" dowiadujemy się, co jest jej trwałą, niezmienną od kilkudziesięciu lat wartością. Nigdy też nie zapominamy o takich świętach jak walentynki, mikołajki czy Dzień Kobiet.

 

4. Dużo imprez i uroczystości

 • Dzień Europejczyka - I a
 • Otrzęsiny - IIIc
 • Dzień Komisji Edukacji Narodowej – II b
 • Dzień Papieski – II e
 • „Tadeuszki” – Samorząd
 • Święto Niepodległości  – I b
 • Rocznica „Dębów Pamięci” ku czci ofiar mordu w Katyniu – Ic
 • Tydzień Edukacji Globalnej – II c
 • Andrzejki – IId
 • Mikołajki – II a
 • Wigilia – Id
 • Studniówka (część artystyczna) – IIIb
 • EKO-Żarłok

 

5. Dogodne położenie (ostatnia lekcja kończy się o 15:10)

Szkoła jest położna 5 minut drogi od dworca autobusowego, skąd odjeżdżają autobusy we wszystkich kierunkach. W pobliżu szkoły znajdują się przystanki autobusowe w kierunku Zelowa i Kolumny.

Zajęcia w I LO rozpoczynają się od godz. 8.00. Szkoła jest jednak otwarta już od godz. 6.00.
Kto przyjeżdża do Łasku z rodzicami, może wejść do budynku wcześniej i poczekać na zajęcia. Duża przerwa jest po 4 godzinach lekcyjnych – o 11.30, trwa 20 minut. Można wówczas już zjeść obiad w stołówce. Wszystkie zajęcia obowiązkowe kończą się o 15.10 ( maks. 8 godz. ). Szkoła jest otwarta po południu do godz. 20.00.

W naszym liceum rozkład zajęć jest dostosowany są do potrzeb uczniów. Jeżeli, ktoś miałby poważny kłopot, to plan lekcji, może zostać odpowiednio dopasowany.

Ponadto ostatnia lekcja kończy się o 15.10, a większość przystanków autobusowych jest blisko naszej szkoły.


6. Bogate wyposażenie klas

W naszej szkoły znajduje się 6 tablic interaktywnych. Pomagają nam one w rozwiązywaniu zadań, oglądamy na nich filmy oraz korzystamy z platform, które pozwalają nam dodatkowo utrwalić wiadomości. Znajdują się na nich materiały pomocnicze, które nauczyciele chętnie udostępniają nam, by podnieść atrakcyjność i efektywność nauki. Posiadamy również dobrze wyposażoną pracownię chemiczną, biologiczną oraz informatyczną.

 

7. Zajęcia na wyższych uczelniach

Nauczyciele w naszym Liceum dbają, abyśmy łączyli naukę z rozrywkami. Dlatego też organizowane są wyjazdy na wyższe uczelnie np. uniwersytety i politechniki w celach zapoznania się ze zwyczajami tam panującymi. Studenci chętnie opowiadają nam, jak pracują w tych palcówkach. Pokazują dużo doświadczeń (w przypadku chemii i biologii), uczestniczymy też w różnego rodzaju wykładach i wystawach.

 

8. Konkursy,  olimpiady

Do naszego Liceum dociera bardzo dużo atrakcyjnych ofert konkursów oraz olimpiad z ciekawymi nagrodami. Cała szkoła chętnie angażuje się w każdą zorganizowaną akcję w ramach konkursu. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie, gdyż konkursy są naprawdę z każdej dziedziny. Nasi uczniowie często znajdują się wśród finalistów tych konkursów bądź je wygrywają. W tym roku byli już między innymi w Warszawie oraz Krakowie.

Sukcesy uczniów za rok 2012/2013 r.
- w Olimpiadzie Geograficznej – etap okręgowy laureatami  są Katarzyna Bednarek i Przemysław Grabarczyk ,
- w I Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania Konrad Piąstka w finale zajął XIII miejsce,
- etap wojewódzki XXVIII Olimpiady Ekologicznej - finaliści:  Martyna Warszewska , Aleksandra Rutkowska, Daniel Królik,
- w konkursie „Województwo w sercu Polski” w etapie wojewódzkim Rafał Tyluś zajął VIII miejsce,
- w konkursie „Znaszli swój kraj” – etap wojewódzki, Przemysław Grabarczyk  jest finalistą,
- Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego:  udział w II etapie - Dariusz Salomon,
- uczniowie I LO brali udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej  „Sowa Matematyczna”, 
- w Konkursie Wiedzy Biblijnej Dominika Kowalczyk zajęła II miejsce w etapie wojewódzkim,
- Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – laureatka – Anna Romanowska,
- wyróżnienie dla Anny Romanowskiej w Konkursie Literacko – translatorskim „Tuwimieję”,
-  Konkurs Chemiczny „Ciekawa Chemia” UŁ: VI miejsce Konrad Piąstka , XIII Konrad Buczkowski, XIV Igor Dabrowski,
- Konkurs Wiedzy Kosmicznej – wyróżnienie Michał Jadczak, 
- Jak co roku braliśmy udział w Seminarium Uczniowsko - Studenckim „Problemy ochrony środowiska – Łódź 2013” organizowanym przez PŁ; Paweł Grzegorzewski zajął III miejsce
- Konkurs EKOPLANETA- etap ogólnopolski - wyróżnienie w kategorii praca indywidualna Paweł Grzegorzewski i Paulina Pietrzak. 

9. Najlepsi w sporcie

Uczniowie zainteresowani sportem również znajdą coś dla siebie. Sport jest w naszej szkole bardzo ważny. Nauczyciele zachęcają nas do czynnego uprawiania różnych dyscyplin, dlatego lekcje wychowania fizycznego są bardzo urozmaicone. Nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w rejonowych zawodach sportowych. Naszym konikiem są biegi oraz piłka nożna. Mamy bardzo bogato wyposażoną siłownię, na której panowie i panie nie będą się nudzić.

Jesteśmy najlepsi w sporcie wśród szkół w powiecie.
Nasze sukcesy z ostatniego roku:
- w siatkówce halowej:  V w rejonie,
- w siatkówce plażowej: dziewczęta III miejsce w rejonie
- indywidualne biegi przełajowe: I miejsce Patrycja Skiedrzyńska (XIV w województwie) i Patryk Niciak (X w województwie)
- pływanie – chłopcy IV miejsce w województwie

Wszyscy jesteśmy sportowcami amatorami, ale mamy też w swoim gronie mistrzów, np. Jarosława Wawrzyniak  jest wicemistrzynią Europy i mistrzynią Polski w Kickboxingu, Klaudia Malinowska jest mistrzynią Polski w kata.

„Młodzież zapobiega pożarom” – Piotr  Płócienniczak jest finalistą etapu wojewódzkiego
„Sprawni jak żołnierze” dotarliśmy do etapu wojewódzkiego: chłopcy drużynowo zajęli II miejsce,  dziewczęta drużynowo  VII miejsce: Konrad Braczkowski otrzymał od sędziów nagrodę Grand Prix
Również młodzież naszej szkoły reprezentowała powiat i województwo łódzkie na szczeblu centralnym  w zawodach sportowo-obronnych „O srebrne muszkiety”, tytuł finalistek zdobyły: Natalia Polit, Karolina Kowalczyk i Agata Rafalska.

 

10. Zajęcia pozalekcyjne

W naszej szkole działają różne koła zainteresowań, począwszy od kół matematycznych i fizycznych, skończywszy na SKS-ach, kole polonistycznym oraz kole zainteresowania językiem niemieckim. Uczniowie korzystają również z fakultetów przedmaturalnych, jednakże mimo jednoznacznej nazwy, można rozpocząć uczęszczanie już w pierwszej klasie.

W liceum działają koła dla wolontariuszy, a są to: Caritas oraz Polski Czerwony Krzyż.

 
free pokerfree poker

najnowsza galeria

Co oferuje I LO? - kliknij

Panteon LO

Damian M. - kliknij!

LICZNIK ODWIEDZIN

Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej/e-mailowej zgody właścicieli serwisu jest zabronione..