Dlaczego I LO?

środa, 19 lutego 2014 12:55

1. Stuprocentowa zdawalno matur

Od lat wszyscy uczniowie klas trzecich kocz z powodzeniem trzyletni edukacj w naszym Liceum, a nastpnie wszyscy przystpuj do egzaminu maturalnego.

Zdawalno egzaminu w ostatnich latach wynosia:

- rok 2008 / 09, przystpio 154, zdao 151 - 98,1%

- rok 2009 / 10, przystpio 150, zdao 150 - 100%

- rok 2010 / 11, przystpio 154, zdao 153 - 99,4%

- rok 2011 / 12, przystpio 137, zdao 136 - 99,3%

- rok 2012 / 13, przystpio 166, zdao 164 - 98,8%

2.Wysokie wyniki matur

{gallery}wyniki{/gallery}

3. Niepowtarzalna atmosfera na przerwach.

U nas nigdy si nie bdziesz nudzi!!! Na kadej przerwie dziaa radiowze. Najlepsza muzyka i szalone hity rnych dekad. Organizujemy rne uroczystoci, np. Jasekowe Show, w ktrym klasy przecigaj si, prezentujc swoje talenty. Niektre popoudnia uatrakcyjniaj koncerty. W tym roku na jednym z nich goci ksidz - raper Jakub Bartczak oraz zesp ,,Rap Station Crew??.

Na przerwach czsto organizujemy kawiarenki, mona wtedy skosztowa rozmaitych pysznoci (bywaj ciasta, wiee soki, gorca czekolada - dla kadego co smacznego!).

Te wszystkie atrakcje zawdziczmy Dyrekcji szkoy oraz prnie dziaajcemu Samorzdowi.

Ksztatujc teraniejszo liceum, nie zapominamy o tradycji naszej szkoy, ktra jest ju 100-letnia, dlatego te witujemy Dzie Naszego Patrona. Pomagamy organizowa Spotkania Absolwentw, a dziki rozmowom z byymi uczniami naszej "Alma Mater" dowiadujemy si, co jest jej trwa, niezmienn od kilkudziesiciu lat wartoci. Nigdy te nie zapominamy o takich witach jak walentynki, mikoajki czy Dzie Kobiet.

4. Duo imprez i uroczystoci

 • Dzie Europejczyka - I a
 • Otrzsiny - IIIc
 • Dzie Komisji Edukacji Narodowej ? II b
 • Dzie Papieski ? II e
 • ?Tadeuszki? ? Samorzd
 • wito Niepodlegoci ? I b
 • Rocznica ?Dbw Pamici? ku czci ofiar mordu w Katyniu ? Ic
 • Tydzie Edukacji Globalnej ? II c
 • Andrzejki ? IId
 • Mikoajki ? II a
 • Wigilia ? Id
 • Studniwka (cz artystyczna) ? IIIb
 • EKO-arok

5. Dogodne pooenie (ostatnia lekcja koczy si o 15:10)

Szkoa jest poona 5 minut drogi od dworca autobusowego, skd odjedaj autobusy we wszystkich kierunkach. W pobliu szkoy znajduj si przystanki autobusowe w kierunku Zelowa i Kolumny.

Zajcia w I LO rozpoczynaj si od godz. 8.00. Szkoa jest jednak otwarta ju od godz. 6.00.
Kto przyjeda do asku z rodzicami, moe wej do budynku wczeniej i poczeka na zajcia. Dua przerwa jest po 4 godzinach lekcyjnych ? o 11.30, trwa 20 minut. Mona wwczas ju zje obiad w stowce. Wszystkie zajcia obowizkowe kocz si o 15.10 ( maks. 8 godz. ). Szkoa jest otwarta po poudniu do godz. 20.00.

W naszym liceum rozkad zaj jest dostosowany s do potrzeb uczniw. Jeeli, kto miaby powany kopot, to plan lekcji, moe zosta odpowiednio dopasowany.

Ponadto ostatnia lekcja koczy si o 15.10, a wikszo przystankw autobusowych jest blisko naszej szkoy.


6. Bogate wyposaenie klas

W naszej szkoy znajduje si 6 tablic interaktywnych. Pomagaj nam one w rozwizywaniu zada, ogldamy na nich filmy oraz korzystamy z platform, ktre pozwalaj nam dodatkowo utrwali wiadomoci. Znajduj si na nich materiay pomocnicze, ktre nauczyciele chtnie udostpniaj nam, by podnie atrakcyjno i efektywno nauki. Posiadamy rwnie dobrze wyposaon pracowni chemiczn, biologiczn oraz informatyczn.

7. Zajcia na wyszych uczelniach

Nauczyciele w naszym Liceum dbaj, abymy czyli nauk z rozrywkami. Dlatego te organizowane s wyjazdy na wysze uczelnie np. uniwersytety i politechniki w celach zapoznania si ze zwyczajami tam panujcymi. Studenci chtnie opowiadaj nam, jak pracuj w tych palcwkach. Pokazuj duo dowiadcze (w przypadku chemii i biologii), uczestniczymy te w rnego rodzaju wykadach i wystawach.

8. Konkursy, olimpiady

Do naszego Liceum dociera bardzo duo atrakcyjnych ofert konkursw oraz olimpiad z ciekawymi nagrodami. Caa szkoa chtnie angauje si w kad zorganizowan akcj w ramach konkursu. Na pewno kady znajdzie tu co dla siebie, gdy konkursy s naprawd z kadej dziedziny. Nasi uczniowie czsto znajduj si wrd finalistw tych konkursw bd je wygrywaj. W tym roku byli ju midzy innymi w Warszawie oraz Krakowie.

Sukcesy uczniw za rok 2012/2013 r.
- w Olimpiadzie Geograficznej ? etap okrgowy laureatami s Katarzyna Bednarek i Przemysaw Grabarczyk ,
- w I Olimpiadzie Przedsibiorczoci i Zarzdzania Konrad Pistka w finale zaj XIII miejsce,
- etap wojewdzki XXVIII Olimpiady Ekologicznej - finalici: Martyna Warszewska , Aleksandra Rutkowska, Daniel Krlik,
- w konkursie ?Wojewdztwo w sercu Polski? w etapie wojewdzkim Rafa Tylu zaj VIII miejsce,
- w konkursie ?Znaszli swj kraj? ? etap wojewdzki, Przemysaw Grabarczyk jest finalist,
- Wojewdzki Konkurs Jzyka Niemieckiego: udzia w II etapie - Dariusz Salomon,
- uczniowie I LO brali udzia w Oglnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej ?Sowa Matematyczna?,
- w Konkursie Wiedzy Biblijnej Dominika Kowalczyk zaja II miejsce w etapie wojewdzkim,
- Wojewdzki Konkurs Jzyka Angielskiego ? laureatka ? Anna Romanowska,
- wyrnienie dla Anny Romanowskiej w Konkursie Literacko ? translatorskim ?Tuwimiej?,
- Konkurs Chemiczny ?Ciekawa Chemia? U: VI miejsce Konrad Pistka , XIII Konrad Buczkowski, XIV Igor Dabrowski,
- Konkurs Wiedzy Kosmicznej ? wyrnienie Micha Jadczak,
- Jak co roku bralimy udzia w Seminarium Uczniowsko - Studenckim ?Problemy ochrony rodowiska ? d 2013? organizowanym przez P; Pawe Grzegorzewski zaj III miejsce
- Konkurs EKOPLANETA- etap oglnopolski - wyrnienie w kategorii praca indywidualna Pawe Grzegorzewski i Paulina Pietrzak.

9. Najlepsi w sporcie

Uczniowie zainteresowani sportem rwnie znajd co dla siebie. Sport jest w naszej szkole bardzo wany. Nauczyciele zachcaj nas do czynnego uprawiania rnych dyscyplin, dlatego lekcje wychowania fizycznego s bardzo urozmaicone. Nasi uczniowie zajmuj czoowe miejsca w rejonowych zawodach sportowych. Naszym konikiem s biegi oraz pika nona. Mamy bardzo bogato wyposaon siowni, na ktrej panowie i panie nie bd si nudzi.

Jestemy najlepsi w sporcie wrd szk w powiecie.
Nasze sukcesy z ostatniego roku:
- w siatkwce halowej: V w rejonie,
- w siatkwce plaowej: dziewczta III miejsce w rejonie
- indywidualne biegi przeajowe: I miejsce Patrycja Skiedrzyska (XIV w wojewdztwie) i Patryk Niciak (X w wojewdztwie)
- pywanie ? chopcy IV miejsce w wojewdztwie

Wszyscy jestemy sportowcami amatorami, ale mamy te w swoim gronie mistrzw, np. Jarosawa Wawrzyniak jest wicemistrzyni Europy i mistrzyni Polski w Kickboxingu, Klaudia Malinowska jest mistrzyni Polski w kata.

?Modzie zapobiega poarom? ? Piotr Pcienniczak jest finalist etapu wojewdzkiego
?Sprawni jak onierze? dotarlimy do etapu wojewdzkiego: chopcy druynowo zajli II miejsce, dziewczta druynowo VII miejsce: Konrad Braczkowski otrzyma od sdziw nagrod Grand Prix
Rwnie modzie naszej szkoy reprezentowaa powiat i wojewdztwo dzkie na szczeblu centralnym w zawodach sportowo-obronnych ?O srebrne muszkiety?, tytu finalistek zdobyy: Natalia Polit, Karolina Kowalczyk i Agata Rafalska.

10. Zajcia pozalekcyjne

W naszej szkole dziaaj rne koa zainteresowa, poczwszy od k matematycznych i fizycznych, skoczywszy na SKS-ach, kole polonistycznym oraz kole zainteresowania jzykiem niemieckim. Uczniowie korzystaj rwnie z fakultetw przedmaturalnych, jednake mimo jednoznacznej nazwy, mona rozpocz uczszczanie ju w pierwszej klasie.

W liceum dziaaj koa dla wolontariuszy, a s to: Caritas oraz Polski Czerwony Krzy.

 
free pokerfree poker

najnowsza galeria

Co oferuje I LO? - kliknij

Panteon LO

Damian M. - kliknij!

LICZNIK ODWIEDZIN

Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej/e-mailowej zgody właścicieli serwisu jest zabronione..