Finał II Festiwalu Historycznego "Tradycja i Pamięć"

W dniu 23.05.2015r. w Łowiczu odbył się finał II Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć”, zorganizowanego pod patronatem posła Grzegorza Schreibera oraz europosła Kosmę Złotowskiego dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej z województw łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Motywem przewodnim festiwalu były czasy średniowiecza: „Polska w średniowieczu. Od kramów i błota do sukiennic i bruku”, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków polsko-krzyżackich. Ze szkół nadesłano prawie 300 prac, a głównym celem konkursu było rozwijanie wartości patriotycznych oraz sprawdzenie wiedzy uczestników z zakresu lokalnej historii.

Młodzi ludzie byli rewelacyjnie przygotowani odpowiadając na wylosowane pytania. Wśród nagrodzonych finalistów szczególne wyróżnienie za film „Jan Łaski 1456 – 1531” zdobyli nasi uczniowie: Jakub Ziental, Mikołaj Biskupski, Sebastian Zientala. Opiekunem grupy był pan Radosław Faber.

Finał konkursu odbywał się w dawnej kaplicy św. Karola Boromeusza, dzisiaj sali Muzeum w Łowiczu. Po Łowiczu oprowadzał finalistów konkursu burmistrz  pan Krzysztof Kaliński.
Gratulujemy uczestnikom wspaniałej wiedzy.

 
Absolwent I Liceum w Łasku zdobywa sukcesy w świecie mody

Niezwykła przyjemność spotkała nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego w Łasku. Zostali zaproszeni przez swojego  absolwenta Kamila Owczarka, projektanta mody,  na pokaz jego kolekcji.

Kamil Owczarek wspólnie z Michałem Gilbertem Lachem  od 6 lat tworzą firmę Bohoboco, nowoczesny koncept modowy. Wiedza, talent, wrażliwość estetyczna młodych twórców spotykają się z uznaniem szerokiego grona odbiorców. Ich propozycje modowe cechuje balans formy, funkcjonalność, wygoda, klasa. W interpretacji młodych projektantów kobieta XXI wieku łączy ponadczasową elegancję z nowoczesnym stylem życia dyktowanym przez metropolie.

Pokaz  marki Bohoboco odbył się w sali EXPO XXI  18 maja 2015 r. Impreza przyciągnęła celebrytów     i specjalistów z branży modowej, ceniących minimalizm i kobiecość sylwetek prezentowanych przez projektantów.  Wśród gości znaleźli się  M. Żebrowski z żoną, T. Arciuch i B. Kasprzykowski, J. Racewicz, J. Kulig, O. Moro, J. Moro, K. Halejcio, K. Glinka, E. Herbuś, K. Herman, A. Kręglicka, T. Jacyków i wielu innych. Pokaz marki Bohoboco zachwycał nie tylko wyjątkowymi kreacjami, ale także oprawą – geometryczną scenografią  i  muzyką .

Zaproszenie przez Kamila Owczarka  pedagogów, a szczególnie wychowawczyni p. Urszuli Morzyńskiej-Kalmuk,  na pokaz wspaniałej kolekcji  jest z pewnością  formą podziękowania za lata nauki, ale świadczy również o tym, że absolwenci Liceum mają potrzebę dzielenia się swymi sukcesami z  nauczycielami. Życzymy Kamilowi i Gilbertowi   spełnienia marzeń.


 
Akademia Ciekawej Chemii

W tegorocznej edycji Akademii Ciekawej Chemii organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego brali udział uczniowie naszej szkoły. Około 300 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa przez cały rok szkolny uczestniczyło w zajęciach i wykładach organizowanych na uczelni. Podsumowaniem był konkurs, w którym wśród 24 najlepszych uczestników znalazło się 2 naszych uczniów. W gronie najlepszych znalazł się Michał Kwiatek (2c) oraz Bartosz Faber (1e). Nagrodą dla chłopców będzie udział w warsztatach organizowanych na uczelni w czerwcu.

Gratulujemy!

 
Z impresjonizmem na ty

Dnia 14 maja 2015 roku młodzież z naszego Liceum odwiedziła Łaską Bibliotekę Pedagogiczną. Odbyły się w niej kolejne zajęcia edukacyjne dla grupy francuskojęzycznej, tym razem na temat malarstwa impresjonistycznego. Uczniowie poznali malarzy tamtego okresu, na pewno zapamiętali "Impresję" Moneta oraz charakterystyczne cechy i techniki tego nurtu.

 
Wyniki konkursu "Gloria Victis!"

jpg Do II etapu konkursu „Gloria Victis!!! Życie i działalność pułkownika Witolda Pileckiego” zakwalifikował się

nasz uczeń Jakub Ziental z klasy IIc.

Gratulujemy!!!


Finał odbędzie się 25 maja 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim o godz. 11:00

 
Zbliża się Stulecie Liceum i Zjazd Absolwentów

Komitet Obchodów Stulecia Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego      w Łasku informuje, że uroczystości związane z jubileuszem i Zjazd Absolwentów  planowane są na czerwiec 2016 roku.W związku z tym uprzejmie prosi  absolwentów Liceum  Ogólnokształcącego w Łasku o przekazywanie na adres szkoły  ( 98-100 Łask, ul. Mickiewicza 1; lo_lask @poczta.onet.pl) ciekawych materiałów z okresu nauki w Liceum, najlepiej w formie skanów lub kserokopii. Jeśli  absolwent nie ma  możliwości ich wykonania, Komitet zobowiązuje się  po wykorzystaniu oryginałów zwrócić je zainteresowanym.

Prosimy o uwzględnienie  w swoich planach uroczystości  Stulecia Liceum i Zjazdu Absolwentów.  Zapraszamy.

 
GRATULACJE DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH

Gratulujemy naszym uczniom klas trzecich ukończenia szkoły. Wszyscy kończą szkołę i przystępują do egzaminu maturalnego!!!

Czekamy na Was 4 maja już od 8.00.........

Życzymy powodzenia!

 
Zaproszenie

16.03. 2015 r. o godz. 18.00  zapraszamy na spotkanie dotyczące 100-lecia Licem.

 
Łódzkie bardziej francuskie - ciąg dalszy

Dnia 26 lutego 2015 roku odbyło się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łasku spotkanie dyplomatyczne i zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Łódzkie bardziej francuskie”, do którego we wrześniu 2014 roku przystąpiła ta Placówka. Udział wzięli uczniowie Liceum oraz przybyli na Dzień Promocji gimnazjaliści z Łasku, Zduńskiej Woli, Widawy, Sędziejowic. Zajęcia prowadził Gość Honorowy – Pan Denis Gérard – attaché kulturalny i ekspert dydaktyczny Ambasady Republiki Francuskiej w Polsce. Tematem przewodnim były symbole Francji oraz realioznawstwo francuskie.

View the embedded image gallery online at:
http://1lo-lask.pl/index.php?limitstart=308#sigFreeId571e1b4df3

Więcej…
 
1 marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych

"Odbiorą mi tylko życie, a to nie najważniejsze. Cieszę się, że będę zamordowany, jako katolik za wiarę świętą, jako Polak za Polskę niepodległą i szczęśliwą. Jako człowiek za prawdę i sprawiedliwość" - pisał Łukasz Ciepliński "Pług" z komunistycznej celi śmierci. To dzień jego zamordowania, 1 marca, obchodzimy, jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Zachęcam wszystkich do udziału w tym wyjątkowym święcie poświęconym pamięci Żołnierzy Niezłomnych, które będzie ochodzone w niedzielę 1 marca o godz. 11.30 na placu 11 Listopada.

View the embedded image gallery online at:
http://1lo-lask.pl/index.php?limitstart=308#sigFreeId8c44cce81d

 
DZIEŃ OTWARTY

Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz uczniów klas trzecich gimnazjum do udziału w dniu otwartym organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łasku 26 lutego 2015 r. od godz. 10.00. Zachęcamy do obejrzenia szkoły oraz poczucia jej atmosfery poprzez udział w zajęciach.

Uczniów z gimnazjów zapraszamy na każdą lekcję, zaś specjalnie dla nich przygotowaliśmy:

- z chemii pokaz na temat izomerii optycznej – godz. 11.50,

- z matematyki same niespodzianki,

- z fizyki ciekawe doświadczenia od godz. 10.45,

- z języka polskiego „Język Internetu” – godz. 10.45,

- z biologii zajęcia z mikroskopem lub DNA,

- z geografii prezentację „Polskie naj….”,

- z języka angielskiego zajęcia w parach, quizy,

- spotkanie z attache kulturalnym Ambasady Francuskiej w Polsce o godz. 10.45

 


Strona 29 z 34
free pokerfree poker

najnowsza galeria

Co oferuje I LO? - kliknij

Panteon LO

Damian M. - kliknij!

LICZNIK ODWIEDZIN

Kopiowanie zawartości serwisu lub jej części bez pisemnej/e-mailowej zgody właścicieli serwisu jest zabronione..