X Noc Biologów

8 stycznia 2021 r. na Uniwersytecie Śląskim odbędzie się X Noc Biologów. Tym razem tajemnice nauk przyrodniczych będziemy wspólnie odkrywać w przestrzeni wirtualnej. Tematem przewodnim jubileuszowej edycji będzie „Człowiek i mikroorganizmy”. Już teraz zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na fanpage’u Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ: https://www.facebook.com/events/393780941731145 oraz polubienia naszego profilu na YouTube: https://www.youtube.com/c/telewizjaus. W ten sposób żadna informacja nie umknie Państwa uwadze. Szczegółowy harmonogram wydarzenia przekażemy w styczniu.

Dziś serdecznie zapraszamy Państwa uczniów do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami poprzedzającymi wydarzenie. Konkursy mają charakter otwarty i skierowane są do różnych grup wiekowych. Termin nadsyłania prac upływa 30 grudnia 2020 r. Rozstrzygnięcie konkursów nastąpi 8 stycznia 2021 r. podczas X Nocy Biologów. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach: http://bip.us.edu.pl/zarzadzenie-nr-2272020

Nasze konkursy:
1) Konkurs „Przez klocki do nauki” polegający na przygotowaniu z klocków typu LEGO modelu dowolnego mikroorganizmu (wirusa, bakterii, pierwotniaka) adresowany do uczestników indywidualnych lub grup w wieku 7-11 lat oraz 12-18 lat.
2) Konkurs „Drugie życie mikroba” polegający na przygotowaniu przestrzennej pracy przedstawiającej dowolne mikroorganizmy (wirusy, bakterie, pierwotniaki) skierowany jest do uczniów klas 4-8 ze szkół podstawowych.
3) Konkurs „PlastUŚ MikroUŚ” polegający na przygotowaniu pracy plastycznej przedstawiającej dowolne mikroorganizmy (wirusy, bakterie, pierwotniaki) adresowany jest do uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych.

W przypadku pytań, zachęcamy o kontaktu z organizatorami: nocbiologow@us.edu.pl

Pozdrawiam serdecznie
Joanna Laskowska
Centrum Promocji
Uniwersytet Śląski w Katowicach

Ten wpis został opublikowany w kategorii pozostałe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.