wirtualna abstrakcja krzewu…

2018:03:09 gościem klas pierwszych był Wojciech, nasz starszy, szkolny kolega. Przedstawił wirtualną abstrakcję krzewu – napisany przez niego program komputerowy. Zademonstrował jego działanie w formie performance’u: opowiadał o kolorach, mechanice kwantowej i malował kolorowe plamy na kartonowej planszy. Jego głos zmieniał kształt krzewu – poruszał nim, a malowanie (poprzez obraz z kamery ) kolorowało cyfrowe badyle. Było to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie.
Gościem specjalnym był Pan Profesor Adam Siuda – długoletni nauczyciel matematyki w naszym LO – wspominali z Wojciechem ich wspólne przeżycia – zaskoczyli nas i rozbawili (Profesor Siuda wyglądał jak młodszy kolega Wojciecha!).

Jeszcze raz dziękujemy 🙂
Mateusz – kl. I

dr Wojciech Stanisław Janiszewski – absolwent I LO w Łasku.
Działa na pograniczu matematyki, sztuki i liryki (absolwent Matematyki teoretycznej, doktor Sztuki). “Dorobek (…) jest ilościowo pokaźny choć trudny do zestawienia i porównania z typową biografią artystyczną. (…) Bez wątpienia (…) jest outsiderem” [A.Tajber].

mgr Adam Siuda – ukończył WSP w Katowicach,
w latach 1973 – 1999 nauczyciel matematyki w I LO w Łasku.

W wystąpieniu wykorzystano autorską instalację cyfrową „krzew antropokosmologiczny”- tekstutrowaną obrazem z kamery ‚wirtualną’ strukturę – abstrakcję krzewu, ‚ożywianą’ dźwiękiem.

film z LO

Wojciech Stanisław JaniszewskiVimeo

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.