Sukces Dominiki Kalinowskiej (kl. I B) w wojewódzkim konkursie geograficznym

W finale jubileuszowego XX Konkursu Wiedzy Geograficzno-Turystycznej o Regionie Łódzkim „Województwo w sercu Polski” wzięło udział 10 uczniów wyłonionych z 50 uczestników eliminacji pisemnych, które odbyły się miesiąc wcześniej. Naszą szkołę reprezentowała Dominika Kalinowska, którą do konkursu przygotowała p. Małgorzata Trybuchowska.

Część finałowa składała się z dwóch etapów. W pierwszym etapie zawodnicy rozpoznawali przedstawione na slajdach elementy środowiska przyrodniczego oraz obiekty (głównie zabytki) województwa łódzkiego. Po tej części wyłoniono pięcioro laureatów. W części ustnej  zawodnicy odpowiadali na pytania indywidualne oraz wcielili się w rolę przewodnika oprowadzającego wycieczkę po wylosowanym mieście z województwa. Dominice przypadło Radomsko.

Po podsumowaniu obu etapów uczennica naszej szkoły zajęła III miejsce. Należy podkreślić, iż wiedza uczestników była na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie – Dominice do zwycięstwa zabrakło 1 punktu, a do drugiego miejsca – 0,5 punktu.

Serdecznie gratulujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Naukowe. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.