RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

       W dniu 30.10.2019r. uczennice  naszej szkoły brały  udział w corocznej akcji 
„R Ó Ż O W Y   P A Ź D Z I E R N I K”, przeprowadzonej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łasku, wraz ze Stowarzyszeniem Amazonek Łask-Kolumna.

Spotkanie miało na celu dostarczenie wiedzy oraz umiejętności z zakresu profilaktyki raka piersi. Uczestniczki dowiedziały się m.in.:
– czym jest rak piersi,
– jakie są jego objawy oraz sposoby leczenia,
– jakie są czynniki zwiększające ryzyko zachorowania,
– jakie działania profilaktyczne mogą podejmować.

Po części teoretycznej, odbyła się część praktyczna, podczas której dziewczęta ćwiczyły samobadanie piersi z wykorzystaniem fantomu z wbudowanymi guzkami. Następnie Pani Jolanta Owczarek, prezes Stowarzyszenia Amazonek Łask-Kolumna, opowiedziała o tym, czym zajmuje się stowarzyszenie i jakie kobiety zrzesza. Przedstawiła również historię swoich zmagań z chorobą oraz odpowiedziała na liczne pytania uczestniczek spotkania. Zorganizowano również punkt konsultacyjno-informacyjny, gdzie można było zapoznać się z ulotkami i broszurami na temat raka piersi oraz badań mających na celu wczesne wykrycie choroby.

Październik jest szczególnym miesiącem świadomości raka piersi. Dowiedz się więcej z naszej strony internetowej http://www.pis.lodz.pl/…/pomozmy-sobie-od-dzis-profilaktyk…/

SIŁA JEST KOBIETĄ. DBAJ O SIEBIE. BADAJ SIĘ 

#różowypaździernik #rakpiersi #profilaktyka #dbamosiebiebadamsie #kobieta #mama #zdrow

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.