Od września 2020 w I LO w Łasku…

I Liceum Ogólnokształcące im. T.Kościuszki w Łasku proponuje absolwentom szkół podstawowych, którzy zechcą rozpocząć 01 września 2020 r. naukę w naszej szkole,  klasy:

  • humanistyczno – językową,
  • matematyczno – fizyczną
  • biologiczno – chemiczną.

Przed ósmoklasistami trudna do podjęcia decyzja. Jaką szkołę wybrać, by zapewniła możliwość realizowania, często nieokreślonych jeszcze, planów życiowych? Pomoc w planowaniu przyszłej kariery zawodowej daje liceum ogólnokształcące. Wybierając liceum warto pamiętać, że jest w pobliżu dobra szkoła, która wykształciła m.in. wielu przedstawicieli świata nauki, kultury i sztuki, lekarzy, prawników, strażaków, żołnierzy zawodowych (w tym pilotów), przedsiębiorców, pracowników różnych szczebli administracji państwowej.

W tym roku, jak w wielu poprzednich, uczniowie naszych klas trzecich w 100% ukończyli szkołę i wszyscy (98 osób) będą zdawali egzamin maturalny. Poziom zdawalności tego egzaminu w naszym Liceum to 98-100%. Wyniki egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów są różne, ale zawsze gwarantują możliwość podjęcia dalszej nauki na wyższych uczelniach.

W tym roku szkolnym kontynuowaliśmy realizację projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich „SZKOŁA NA CZASIE – unowocześnienie edukacji w I Liceum Ogólnokształcącym w Łasku”. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych, nie zawsze typowo szkolnych zajęciach, jak np.: Kreatywny uczeń, Gra biznesowa, Festiwal Nauki czy Astrodzień. Bardzo ważnym efektem projektu był przyrost wiedzy uczniów, ale też trzeba podkreślić, że nasze Liceum unowocześniło swoją bazę pomocy dydaktycznych. Mamy całkowicie nową pracownię komputerową z 24 laptopami, drukarką 3D oraz tablicą multimedialną, również nową pracownię chemiczną z przygotowanymi do ćwiczeń stołami, sprzętem laboratoryjnym i dygestorium oraz wiele ciekawych pomocy z fizyki, biologii, geografii i matematyki. Wykonywane z ich pomocą doświadczenia zapewniają dużo ciekawsze lekcje i większe zrozumienie zachodzących w świecie procesów.

Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową szkoły: https://1lo-lask.pl, w zakładce „Dla kandydata” znajdują się informacje na temat naboru w roku szk. 2020/2021 oraz filmiki z dni otwartych, które umożliwią poznanie naszego Liceum i mogą być pomocne w wyborze szkoły.

Poznajcie nas na razie wirtualnie, a jak tylko to będzie możliwe zaprosimy ósmoklasistów do Liceum.

 W tej chwili możecie się umawiać indywidualnie na rozmowę o szkole
oraz jej obejrzenie – tel. 43 675 35 26.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla Kandydata. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.