III edycja Konkursu im. Wojciecha Słodkowskiego

Organizatorem konkursu są Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi we współpracy z Wydziałem Edukacji w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi.

Przedmiotem konkursu jest stworzenie autorskiego projektu dziennikarskiego. Temat projektu jest dowolny.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach:
•    materiał telewizyjny, filmowy lub wideo, projekt multimedialny
•    materiał prasowy
•    najlepsza gazeta szkolna lub cykliczny program telewizyjny

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy marzą o pracy dziennikarza, tworzą materiały filmowe, wideo czy szkolne gazetki. Celem konkursu jest stymulowanie pasji dziennikarskich, wspieranie uczniów uzdolnionych dziennikarsko, propagowanie sztuki dziennikarskiej, stworzenie młodzieży możliwości szerszej prezentacji swojej twórczości, rozbudzanie kreatywności.

Zgłoszeń do konkursu mogą dokonywać szkoły lub indywidualnie uczniowie.

Termin dostarczenia prac konkursowych upływa 30 kwietnia 2019 r.

W szkołach, które zgłoszą zainteresowanie udziałem w konkursie, wykładowcy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (profesjonalni dziennikarze, specjaliści od komunikacji i kreowania wizerunku) przeprowadzą warsztaty dziennikarskie. Chętni uczniowie mogą skorzystać z warsztatów organizowanych w studiu telewizyjnym Arterion, gdzie będą mieli możliwość nagrania profesjonalnego newsa i spotkają się z absolwentami dziennikarstwa i komunikacji społecznej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, którzy od wielu lat odnoszą sukcesy w mediach.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas Gali Finałowej, która odbędzie się na początku czerwca 2019 r. w studio radiowo-telewizyjnym Arterion ul. Pomorska 69/71.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: afadecka@ahe.lodz.pl
Wszystkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie:
https://www.ahe.lodz.pl/dziennikarstwo/konkurs-wojciecha-slodkowskiego

Proszę śledzić również naszego facebooka dziennikarstwa i komunikacji społecznej AHE, gdzie na bieżąco będą się pojawiały informacje na temat konkursu. Znajdziecie tam Państwo również fotorelację z gali I i II edycji konkursu.
https://www.facebook.com/dziksahe/

W załączniku przesyłamy również specjalne wydawnictwo konkursowe „Słodką Gazetę”, w której znajdują się zwycięskie projekty z I i II edycji konkursu.

Gorąco zapraszamy do udziału w konkursie.

Jacek Grudzień, prodziekan kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna AHEAnna Fadecka, koordynator kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna AHE o

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.