Dzień Otwarty w I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łasku

Naukowo i artystycznie – Dzień Otwarty
w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łasku…

12 kwietnia, jak co roku,  korytarze naszego Liceum wypełniły się gwarem, bowiem pojawiły się na nich tłumy gimnazjalistów- potencjalnych kandydatów zainteresowanych edukacją w najlepszej w powiecie, renomowanej, stuletniej szkole.

Czekało na nich wiele ciekawych atrakcji zarówno naukowych jak i artystycznych.
Uczniowie gimnazjów z Buczku, Kwiatkowic, Dobronia, Kolumny, Łasku, Sędziejowic, a także Widawy mogli obejrzeć świetnie wyposażoną, nowoczesną szkołę.

Już przy wejściu do szkoły byli serdecznie witani przez młodzież Liceum. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Marysia, Dawid, Magdalena oprowadzali gości po budynku, opowiadając o poszczególnych pracowniach, a także zajęciach, które są w nich prowadzone.
Informacje o wyjątkowych szczególnych osiągnięciach uczniów w naszym Liceum: udziale w olimpiadach przedmiotowych, konkursach: matematycznych, chemicznych, biologicznych, geograficznych, recytatorskich, a także literackich zostały zaprezentowane w formie prezentacji multimedialnej. Zdjęcia w niej umieszczone pokazywały udział  naszej młodzieży w zajęciach na niemal wszystkich wydziałach Uniwersytetu Łódzkiego oraz Politechniki Łódzkiej. Współpraca z tymi uczelniami pozwala uczniom naszej szkoły przygotowywać się bardzo dobrze do matury i wybranych studiów. Nasi goście mogli zapoznać się ofertą edukacyjną przygotowaną specjalnie dla nich.

Na korytarzach każda  klasa  pierwsza z wychowawcą przygotowała stoisko tematyczne, dotyczące  swojej klasy.
Przy stoiskach gimnazjaliści również mieli możliwość porozmawiać z  nauczycielami i  uczniami naszego Liceum,  którzy chętnie udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania gości. Na stoiskach znajdowały się interesujące rekwizyty związane z ofertą edukacyjną szkoły prezentujące klasy:

  • humanistyczną,
  • lingwistyczną,
  • politechniczną,
  • medyczno – pożarniczą,
  • turystyczno – sportową.

Stoiska budziły ogromne zainteresowanie gimnazjalistów, którzy mogli się zorientować, że po ukończeniu naszego Liceum mogą studiować na każdej uczelni na dowolnie wybranym przez siebie kierunku.

Każda z grup zwiedzających szkołę uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów  a krótkie lekcje pokazowe dotyczyły zagadnień
z zakresu fizyki, matematyki, geografii, historii, języka polskiego, chemii.

W bibliotece gimnazjaliści mogli podziwiać ciekawą wystawę najstarszych woluminów literatury polskiej i obcej, którą posiada nasza szkoła.
Ze względu na wysoką wartość tych książek tego typu wystawy są organizowane jedynie w wyjątkowych sytuacjach.

Sala gimnastyczna stała się miejscem prezentacji talentów uczniów Liceum, którzy pięknie malują, wygrywają konkursy plastyczne, fotograficzne, śpiewają ,tańczą (uczniowie z klasy Id przygotowali pokaz tańca) oraz odnoszą sukcesy sportowe,  co udowadniał  pokaz ćwiczeń przygotowany przez klasę IIb.

Gimnazjaliści mogli zobaczyć, że w naszej szkole jest wielu młodych ludzi, którzy są doceniani,  chętnie prezentują swoje talenty, a także pomagają innym w czasie
corocznych koncertów charytatywnych.

Losy naszych absolwentów, którym udało się osiągnąć życiowy sukces i zrealizować swoje marzenia, dowodzą, że nasza szkoła wspaniale przygotowuje nie tylko do matury, ale i do życia.

Mamy nadzieję,  że wielu naszych  gości we wrześniu stanie  się uczniami naszej szkoły .

Do zobaczenia!

foto: Sandra Struzik, Anna G., Jacek R.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla Kandydata, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.