4. edycja projektu Akademia Liderów

Zapraszamy serdecznie uczniów Państwa szkoły do udziału w 4. edycji projektu Akademia Liderów. Jesteśmy pewni, że wśród Państwa wychowanków są aktywni i zaangażowani społecznie młodzi ludzie, którzy chcieliby zrealizować własny projekt społeczny. Wszystkim uczestnikom Akademii Liderów Fundacja Świętego Mikołaja zapewni bezpłatny letni wyjazd szkoleniowy (30.07.-08.08.2018 r. w Jachrance pod Warszawą), wsparcie tutorów i 10-miesięczne stypendium.


Do programu uczniowie mogą zgłaszać projekty społeczne i historyczne dotyczące promocji kultury i tożsamości lokalnej, działań charytatywnych i samopomocowych oraz nawiązujące do wydarzeń historycznych Polski.
Projekty można zgłaszać do 15 maja przez formularz dostępny na stronie www.mikolaj.org.pl/akademia


O Akademii Liderów:
Program skierowany jest do młodych, zaangażowanych społecznie uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcą zrealizować własny projekt dla społeczności lokalnej. Projekty można zgłaszać w pojedynkę lub w zespołach dwuosobowych (dwóch liderów).
Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, fundacja wybierze autorów najlepszych pomysłów, których zaprosi do udziału w wakacyjnej Szkole Letniej, w trakcie której uczestnicy poznają tajniki zarządzania projektami. W programie m.in. indywidualne warsztaty z trenerami i edukatorami rozwoju osobistego oraz spotkania z wybitnymi gośćmi. Przygotowane podczas wakacyjnego kursu projekty zostaną zrealizowane jesienią.
Przykładowe projekty Akademii Liderów:
Dotychczas w Akademii Liderów udział wzięło ponad 100 uczniów, którzy zorganizowali kilkadziesiąt lokalnych wydarzeń, angażując w udział całe społeczności.
Tylko w zeszłym roku powstały takie inicjatywy, jak ,,Pamięć naszą Wielkopolską siłą’’, w którym uczennice z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim wzmacniały poczucie tożsamości historycznej i promowały kulturę poprzez lekcje muzealne, wycieczki tematyczne oraz konkursy. W Tucholi odbył się koncert patriotyczny zorganizowany w ramach projektu „Melodia przeszłości”. W Gostycynie dzieci z domu dziecka integrowały się z lokalną społecznością na rodzinnym festynie pt. „Zaczarowany świat bajek”, a w Szydłowcu odbyła się gra miejska w ramach projektu „Odkrywcy przeszłości”.
Dla pierwszych 12 zgłoszonych projektów mamy wyjątkowy BONUS. Ich autorzy będą mieć możliwość bezpłatnego skonsultowania z nami zgłoszonych pomysłów i przesłania ich modyfikacji, co zwiększy szansę na ich udział w Akademii.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dla ucznia, Inne, Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.