Polsko-węgierska gra

????

23.10.2018 r. w naszym Liceum, z okazji polsko-węgierskich obchodów sześćdziesiątej drugiej rocznicy wydarzeń, które miały miejsce w Polsce (czerwiec) i na Węgrzech (październik) w 1956 r., odbyła się szkolna polsko-węgierska gra „ZnajZnak – Felismered?”, do której przystąpiło 33 chętnych Uczennic i Uczniów. Z tego względu spotkanie przewidziane na jedną godzinę lekcyjną, trwało cztery.

Wysoki poziom wiedzy historycznej, geograficznej i realioznawczej naszych Licealistek i Licealistów sprawił, że nie wyłoniono zwycięzców w I, II, III oraz IV turze. Wygrali bowiem wszyscy. Postanowiono jednak wyróżnić szczególnie wytrwałych, tj. Mateusza Golenia oraz Kacpra Strugałę, którzy grali bez przerwy, z ogromnym zaangażowaniem.

Wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani prawdziwą zupą węgierską, przygotowaną specjalnie na ten dzień, a także mieli okazję dogłębnie zapoznać się ze stałą wystawą pt. „Rozdziały ze wspólnej historii Polski i Węgier”, którą Szkoła otrzymała w marcu 2015 r. od Pana Konsula Tadeusza Kaczora (Honorowy Konsulat Generalny Węgier w Łodzi), podczas Jego wizyty w I LO Łask.

Całe dzisiejsze wydarzenie zostało przeprowadzone w języku polskim i węgierskim, celem osłuchania Licealistów z mową Bratanków. To kolejna impreza w naszym Liceum, której tematem przewodnim są Węgry. Cyklicznie odbywają się prezentacje, dni tematyczne, quizy i konkursy nawiązujące do węgierskiego obszaru językowego.

Organizator: M. Szulc

Fotorelacja: https://drive.google.com/drive/folders/1DHmi4Zk97lhOy3jkfdHcr9tOCoOoIIbj?usp=sharing

Więcej o grze: https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/52132,Pierwsza-gra-polsko-wegierska-ZnajZnak-Felismered.html

Więcej o węgierskiej rewolucji 1956: https://www.youtube.com/watch?v=ueS75aFrQbI&fbclid=IwAR0vMJFAV_tYZYXoTe17VKpSZ7WrUkasvrIbrr5xIJKTrisg18dD4r3C_w8

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.