Od lat jesteśmy wśród 50 najlepszych liceów
w województwie łódzkim
w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych
Perspektyw!
w roku 2017 pozycja 35 !!!
w tym roku 41

 


 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, O szkole | Otagowano | Możliwość komentowania została wyłączona

XVII Międzypowiatowy Konkurs Chemiczny

XVII Międzypowiatowy Konkurs Chemiczny
odbędzie się 7 kwietnia 2018r. o godz. 9.00 w I LO w Łasku.

 

materiały archiwalne z poprzednich konkursów: link

 

Zaszufladkowano do kategorii Konkurs chemiczny E.Łuc, Ogłoszenia | Możliwość komentowania XVII Międzypowiatowy Konkurs Chemiczny została wyłączona

RELACJA Z WYJAZDU NA WILEŃSZCZYZNĘ w ramach akcji ” Rodacy Bohaterom.

Za nami kolejny dzień wrażeń
RELACJA Z WYJAZDU NA WILEŃSZCZYZNĘ w ramach akcji ” Rodacy Bohaterom. Paczka dla polskiego Kombatanta na Kresach ” Stowarzyszenie Odra – Niemen.
1) W Wilnie żyje jeszcze 14 kombatantów. Część z nich ma na tyle sił, że przybyła na nasze spotkanie. Nie zapominamy także o członkach rodzin Kombatantów, którzy niestety odeszli już na wieczną wartę. W sumie przekazaliśmy ponad 140 !!! prezentów od Was. Następnie zostaliśmy zaproszeni do Domu Polskiego w Wilnie na spotkanie z przedstawicielami Związku Kombatantów AK w Wilnie. Część obdarowanych rozwoziliśmy z prezentami do ich domów.
2) Z darami pojechaliśmy do miasta Alytus, gdzie w osamotnieniu żyje jeszcze ostatni na tamtym terenie Kombatant Armii Krajowej.
3) Wieczorem członkowie Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej zaprosili nas na „spotkanie integracyjne”. Szczerze to nie trzeba nas było zbyt długo integrować . Poszło błyskawicznie  , potwierdza to, że stanowimy JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI i pomimo tylu lat rozłąki wspaniale się dogadujemy. Zdjęcia tylko z początku imprezy bo siadły akumulatory… a szkoda bo działo się ojjjj działo  ale to zostawimy jak słodką tajemnicę. To była najlepsza impreza integracyjna w jakiej kiedykolwiek
uczestniczyliśmy.
Dziękujemy

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności | Możliwość komentowania RELACJA Z WYJAZDU NA WILEŃSZCZYZNĘ w ramach akcji ” Rodacy Bohaterom. została wyłączona

Etap okręgowy 42 OJA

Dnia 15 stycznia w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Łódzkiego odbył się etap okręgowy 42 Olimpiady Języka Angielskiego. Naszą szkołę reprezentował Mateusz Dąbek, uczeń klasy 3b.

Zadaniem półfinalistów było napisanie testu gramatyczno-leksykalnego z elementami kultury.

Czekamy na wyniki i trzymamy mocno kciuki za Mateusza!

Magdalena Uzarczyk, opiekun

Zaszufladkowano do kategorii Naukowe | Możliwość komentowania Etap okręgowy 42 OJA została wyłączona

Studniówka 2018

     Poloneza czas zacząć!” – te słowa, zgodnie z tradycją szkoły, dały sygnał 13 stycznia 2018 roku do rozpoczęcia wspaniałej zabawy studniówkowej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łasku.

     W balu uczestniczyli zaproszeni goście:

  • p. Marek Krawczyk Wicestarosta Powiatu Łaskiego,
  • p. Marek Aulak Przewodniczący Rady Powiatu Łaskiego,
  • p. Gabriel Szkudlarek Burmistrz Miasta i Gminy Łask,
  • p. Wojciech Madej Przewodniczący Rady Miejskiej,
  • p. M. Ziarnowska dyrektor szkoły,
  • p. E. Komorek wicedyrektor,
  • wychowawcy: p. M.Trybuchowska, p. I.Malinowska, p. D.Włodarczykp. A.Delegacz, p. M.Uzarczyk,
  • Nauczyciele oraz tegoroczni  maturzyści z osobami towarzyszącymi.

     Uroczystość prowadzili maturzyści: p. N.Gabryjączyk i p. R.Jutrznia.

     Pięknie odtańczony polonez podkreślił  podniosły i uroczysty charakter balu. Bogactwo figur, gestów, kroków wycisnęło w oczach gości i rodziców łzy wzruszenia. Ten wspaniały polonez przygotowała p. Iwona Malinowska. Zgodnie z tradycją szkoły  maturzyści A.D. 2018 zaprosili gości do wspólnego  tańca. Korowód par otwierała p. dyr. M. Ziarnowska. Wspólny taniec wyzwolił atmosferę radości, przyjaźni, wzajemnej serdeczności, która towarzyszyła wszystkim do końca balu. Z pewnością dla przyszłych absolwentów ta noc będzie niezapomniana.

     Życzymy każdemu  kolejnemu rocznikowi równie wspaniałej studniówki. Natomiast tegorocznym maturzystom życzymy, aby ich sukcesy były równie wspaniałe jak ich taniec i bal, a dojrzałość obfitowała w same dobre decyzje i wybory życiowe.

 

 

 

Zaszufladkowano do kategorii Aktualności, Wydarzenia | Otagowano , | Możliwość komentowania Studniówka 2018 została wyłączona

konkurs – Razem Ratujmy Konie – IV edycja

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na problem wywozu polskich koni do rzeźni u schyłku ich życia oraz możliwości wykorzystania tych koni w celach rehabilitacyjnych (hipoterapia) dla dzieci z autyzmem. Celem jest także pomoc wszystkich środowisk w całej Polsce w wybudowaniu azylu dla koni (stajnia) w ośrodku Ostoya Roztocze w Kawęczynku koło Szczebrzeszyna.

Regulamin Konkursu RAZEM RATUJEMY KONIE IV_EDYCJA

Konkurs RAZEM RATUJEMY KONIE IV EDYCJA_Formularz Zgloszeniowy

Konkurs RAZEM RATUJEMY KONIE IV EDYCJA_Formularz Zgloszeniowy

 

Zaszufladkowano do kategorii Inne | Możliwość komentowania konkurs – Razem Ratujmy Konie – IV edycja została wyłączona